DJI Phantom 3 Professional

DJI Phantom 3 Professional

Phantom 3 Professional z dílny DJI je ale úplně jiná liga než moje původní SYMA.

Je dobře vyzkoušený, robustný a spolehlivý pomocník. Není sice levný, ale poměr cena / kvalita je vynikající.

Jeho čtyři 100 Watové motory mu dokáží udělit úctyhodnou rychlost až 16m/s (57 km/h) a svislé stoupání až 5m/s. Pro filmování je neocenitelným doplňkem jeho 3 osý stabilizátor kamery - gimbal. Kvalita fotografií (12Mpx) a videa (4K) jako i stabilita kamery poskytují velmi kvalitní výsledky jak filmových nahrávek tak fotografií, pro jakýkoliv druh činnosti. 

Ovládání letu Phantoma oproti Syma X8C je nesrovnatelné. Poradí si i s mírným větrem (podle mé zkušenosti i s méně mírným) a letí tam kam si přejete vy a né vítr. Výškovou stabilitu ocení všichni ,kteří předtím létali s drony bez výškové stabilizace a i při tzv. visení musely pořád páčkami stabilizovat polohu dronu a nemohli se věnovat pořizování fotek.

Velkou výhodou je možnost využití inteligentní módů ovládání jako je Waypoints, Point of interest Home lock a  Course lock, které automaticky podle přednastavených parametrů řídí směr letu kvadrokoptéry a tím umožňují pilotovi se více věnovat nahrávání, případně focení předmětů zájmu. To však neznamená, abyste se přestali věnovat jejímu řízení. Podle předpisů byste měli vědět vy nebo váš pomocník při létání v každou chvíli kde je vaše kvadrokoptéra a jaké má před sebou překážky či nástrahy. Desítky hodin odlétaných na Phantomu potvrdily jeho kvality a některé filmové záběry vám připomínají fotku, až do okamžiku, než zahlédnete že v dáli se pohybuje auto nebo cokoliv jiného.