DJI Mavic AIR

DJI Mavic AIR

Malý skladný všeuměl, je menší a novější model ze stejné dílny. Je ideální na cesty díky své velikosti (nebo naopak maličkosti?) . Je zhruba třikrát menší a lehčí ( pouhých 430 gramů) než Phantom při zachování téměř 100% původní funkcionality Phantomu. Naopak má zase jiné velmi užitečné funkce jakou je například možnost velice jednoduše vyrobit 360° panoramatickou fotku a ještě několik dalších atraktivních funkcí.

Dosah vysílače a doba letu jsou sice menší, ale kvalita focení a nahrávání videí je úplně stejná. Chcete-li však dodržet pravidla létání s drony dle našich zákonů tj. dron musí být vždy viditelný volným okem, pak je dosah víc než dostačující. MAVIC AIR je osazen dalšími kamerami a softwarem zajišťujícím vyhýbání se překážkám, které docela dobře funguje a pomáhá při focení i filmování. 

Obdivuhodná je stabilita obrazu videa tak malého dronu zajištěná jednak stabilitou polohy i ve značně silném větru (odzkoušeno na větrném pobřeží Španělska)  a třírozměrným stabilizátorem kamery - gimbalem.

Co dokáže MAVIC AIR je možné vidět v dalším článku nazvaném 3D perspektiva.

Dalo by se říct že MAVIC air je víc možnou náhradou mobilního telefonu se selfí tyčí až na to, že kvalita videí a délka "tyče" jsou nesrovnatelné s jakýmkoliv mobilem na tyči.

Kdo jednou zkusí letět a filmovat s dronem, nevěřím, že se vrátí zpět k mobilu a tyči.